Zawiadomienie o zwołaniu II Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 04 grudnia 2018 roku o godz. 13                              Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: czwartek, 13-12-2018
Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Wiwat kobiety!

O kobietach można mówić różnie. Jedne są potulne, drugie uparte, a inne zmienne Jednak nikt nie zaprzeczy stwierdzeniu, że kobieta jest strażniczką ogniska domowego.

Dnia 8 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach obchodzono Dzień Kobiet. W klasach chłopcy składali dziewczętom życzenia i wręczali drobne upominki, a dyrektor W. Krzempek złożył życzenia każdej pracującej kobiecie i podarował kwiatek ze słodkim prezentem. Chłopcy i niewiele dziewcząt przygotowali program artystyczny dla żeńskiej części szkoły. Na uroczystości przybyły również mamy uczniów, które dyrektor serdecznie przywitał. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, a kabaret Niaha-Niaha przedstawił skecz o szkodliwości palenia tytoniu. Po uroczystości odbył się Szkolny Konkurs „Mam talent”. Uczniowie z klas II-IV zaprezentowali swoje zdolności sportowe i taneczne. Jury w składzie: H. Krzempek, K. Kuzio i J. Łukasiewicz wyłoniło zwycięzców. Najwyższe miejsce zajął zespół taneczny Szalone Futrzaki w składzie: Oliwia Jarosz, Emilia Kurek, Kamila Bodzioch, Martin Nowak, Tobiasz Morga i Michał Powallo. Przemysław Bociąga zdobył 2. miejsce. Na 3. miejscu uplasował się Edward Soforek. Wyróżnienie przyznano Norbertowi Mordze. Laureaci otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Jolanta Łukasiewicz