Zawiadomienie o zwołaniu III Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13.00                             INFORMACJA! W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Domaszowice będzie nieczynny! Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: sobota, 15-12-2018
Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Ćwiczenia bojowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Domaszowice

W dniu 25 maja 2012 roku zostały przeprowadzone  ćwiczenia w ramach sprawdzenia gotowości bojowej dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Domaszowice. Ćwiczenia składały się z dwóch etapów.
Pierwszy etap obejmował: alarmowanie przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie, dojazd zastępów do wyznaczonego punktu koncentracji,
sprawdzenie ilościowej obsady samochodów uzbrojenia osobistego oraz wymaganej dokumentacji.
Drugi etap to przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych na obiekcie Lasów Państwowych na terenie punktu czerpania wody w Siemysłowie. Założenie przewidywało budowę stanowiska wodnego na punkcie czerpania wody, budowę linii zasilającej poprzez rozstawienie zbiorników brezentowych i przepompowywanie jej do samochodów gaśniczych bezpośrednio nacierających na front pożaru.
Prowadzącym ćwiczenia  był dh. Radosław Matysik z OSP Strzelce,  natomiast obserwatorami druhowie: Prezes Gminny - Roman Durski, Komendant Gminny - Andrzej Prokop, Naczelnik OSP Siemysłów - Grzegorz Białkowski. W ćwiczeniach uczestniczył Wójt Gminy Domaszowice -  Zenon Kotarski.
Po zakończonej akcji wszystkie zastępy udały się do domku myśliwskiego w miejscowości Zorzów, gdzie pracownicy Lasów Państwowych przygotowali dla nich ognisko oraz poczęstunek.