Zawiadomienie o zwołaniu II Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 04 grudnia 2018 roku o godz. 13                              Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: poniedziałek, 10-12-2018
Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Pierwszy dzień w szkole

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w Szkole Podstawowej w  Polkowskiem rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. św. Jadwigi  w Woskowicach Górnych.

Później wszyscy udali się do szkoły, aby spotkać się z wychowawcami, koleżankami i kolegami. Otwarcia nowego roku szkolnego  dokonała dyrektor szkoły -  Elżbieta Idzi.

Na uroczystość przybył Wójt Gminy Domaszowice Zenon Kotarski, który życzył wszystkim uczniom bardzo dobrych wyników w nauce, a pracownikom sukcesów zawodowych.

Mocno przejętym pierwszoklasistom towarzyszyli w tym dniu rodzice.

Ceremonię pasowania pierwszoklasistów przeprowadziła  dyrektor szkoły, dotykając wielkim ołówkiem każdego z uczniów, a tekst ślubowania powtarzali za wychowawczynią - Mirosławą Mentek.

Najlepiej powagę tej chwili oddaje wiersz:

„Dziś jest wielka uroczystość !

To niezapomniane chwile-

Każdy jest ubrany pięknie,

każdy się uśmiecha mile...

w szkole zapanował nastrój

uroczysty i poniosły,

a rodzice patrzą z dumą,

że ich dzieci tak wyrosły.

Już staliście się uczniami

Zaczęliście szkolne życie

Gdy mówicie „Jestem uczniem”

Co to znaczy, jak myślicie?”

 

Po zakończonym pasowaniu każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom pasowania na ucznia oraz od rodziców rożki obfitości wypełnione pysznymi słodyczami.

Mamy nadzieję, że zadowolone dzieci, dumni i uśmiechnięci rodzice to świetny początek edukacji w szkole, pierwszy krok do prawdziwej integracji. 

Pierwszy dzień w szkole.jpeg