Zawiadomienie o zwołaniu III Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13.00                             INFORMACJA! W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Domaszowice będzie nieczynny! Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: sobota, 15-12-2018
Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Nowinki z przedszkola

W Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dzieci ze starszych grup tęskniły za przedszkolem, dlatego radośnie wróciły do swych sal. Natomiast dla młodszych grup wrzesień to miesiąc adaptacji. Poznają przedszkole, swoje panie i zasady obowiązujące w grupie. Zdarza się jeszcze, że jakiś maluszek płacze przy rozstaniu z rodzicem, ale na sali w grupie, podczas zabawy, szybko zapomina o przykrej chwili. Życzymy wszystkim przedszkolakom wesołej zabawy i wspaniałych przyjaźni.


 

Jak co roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach przyłączyły się do akcji „Sprzątanie świata”. Dnia 21.09.2012 r., od rana trwały przygotowania. Najpierw w grupach panie nauczycielki przeprowadziły z dziećmi pogadanki na temat ochrony środowiska i segregacji śmieci. Następnie dzieci z wychowawcami, zaopatrzone w worki i rękawiczki, wyruszyły na poszukiwanie papierków i plastikowych butelek. Akcja zakończyła się sukcesem, przedszkolaki spisały się na medal. Dzieci obiecały także, że o przyrodę i czyste środowisko będą dbać przez cały rok. 

Powstała nowa, przestrzenna sala w Przedszkolu w Domaszowicach. Wymieniono drzwi, podłogę, ogrzewanie, oświetlenie, odświeżono ściany. Została też utworzona nowa, dodatkowa toaleta dla dzieci. Teraz każda grupa wiekowa posiada własną salę.

Nowinki z Publicznego Przedszkola - nowa sala.jpeg

Nowinki z Publicznego Przedszkola - nowa salaJPG.jpeg

Nowinki z Publicznego Przedszkola- nowa sala.jpeg