Zawiadomienie o zwołaniu III Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13.00                             INFORMACJA! W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Domaszowice będzie nieczynny! Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: sobota, 15-12-2018
Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Nowinki z Przedszkola w Domaszowicach XII 2012

ANDRZEJKI

Dnia 30 listopada 2012 r. w Publicznym  Przedszkolu w Domaszowicach tradycyjnie jak co roku obchodzono „Andrzejki”. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje ludowe. Zostały zapoznane z wróżbami i legendami dotyczącymi tego dnia tj.: rzucanie monetą do miski z wodą, wróżba z butami, serduszkami, spodkami, losowanie kolorów i wiele innych. Po andrzejkowych wróżbach dzieci bawiły się i tańczyły przy muzyce. Czerpały radość ze wspólnej i wesołej zabawy.


MIKOŁAJKI

 5 grudnia 2012 r. w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach z okazji „Mikołajek” odbyło się przedstawienie, w którym dzieci brały czynny udział, wesoło się przy tym bawiąc. Wystąpili aktorzy teatru „Pinokio”. Po przedstawieniu przybył do przedszkola Mikołaj, który zostawił dla dzieci prezenty. Dzień był pełen radości i wrażeń.

6 grudnia br. przedszkole odwiedził  Wójt Gminy Domaszowice - Zenon Kotarski. Tak jak każdego roku, tak i tym razem, nie zapomniał o wychowankach przedszkola i obdarował dzieci cukierkami.


PODZIĘKOWANIE

 Dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach,  dyrektor przedszkola  i pracownicy dziękują radnych Gminy Domaszowice - Radosławowi Matysikowi i  Jarosławowi Łaźniowskiemu za pyszne cukierki, które panowie podarowali dzieciom z okazji Mikołajek.


WYCIECZKA DO SKLEPU

Dnia 6 grudnia br. dzieci z grupy 6-latków z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach złożyły wizytę w sklepie warzywno-owocowym Państwa Janiny i Andrzeja Matusiaków w Domaszowicach. Dzieci zapoznały się z asortymentem sklepu. Zostały bardzo miło przyjęte przez właścicielkę sklepu. Rozmowa na temat owoców i warzyw przebiegała w miłej atmosferze. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci  otrzymały soczyste jabłka.


ZAJĘCIA Z RODZICAMI

 W dniach 12-13-17 grudnia 2012 r., odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice razem ze swoimi dziećmi wykonywali ozdoby świąteczne, którymi dzieci udekorowały choinki w salach. Rodzice i dzieci wykazali się pomysłowością, choinki są piękne i kolorowe. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły spędzić czas w przedszkolu wspólnie ze swoimi rodzicami.


WIGILIA

Dzień 14 grudnia br. był dniem szczególnym w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach. Tego dnia odbyła się w przedszkolu wigilia. Na uroczystość przybyli  Wójt Gminy Domaszowice - Zenon Kotarski, Sekretarz Gminy - Alicja Piasecka,  Skarbnik Gminy - Ewelina Moniuszko-Czuczwara, ks. Tadeusz Strugała i radny gminy -  Jarosław Łaźniowski. Dyrektor przedszkola – Wioleta Piłyp złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dzieci i pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście po podzieleniu się opłatkiem zasiedli do wspólnego posiłku. Panie kucharki jak co roku przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, rybę oraz pierogi z kapustą i grzybami. Wigilia przebiegała w miłej i świątecznej atmosferze.

tn_Wigilia Przedszkole DSCN5666.jpeg

tn_Wigilia Przedszkole DSCN5678.jpeg