Zawiadomienie o zwołaniu II Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 04 grudnia 2018 roku o godz. 13                              Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: wtorek, 11-12-2018
Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Nowinki z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach I/2013

Dzień Babci i Dziadka

Dziadkowie, zaraz po rodzicach, pełnią ważną rolę w życiu dziecka. Obecni są w pierwszym okresie ich życia, są dobrymi towarzyszami zabaw i opiekunami, uczą jak żyć. Od wnucząt uczą się wcale nie mniej, choćby obsługi komputera i innych nowinek technicznych.

Przedszkole- Dzień babci i dziadka 1.jpeg

W dniach 21-22 stycznia 2013 roku w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Pani Wioleta Piłyp, dyrektor przedszkola serdecznie przywitała zaproszonych gości. Przedszkolaki z każdej grupy przedstawiły program artystyczny, po czym śpiewająco życzyły „stu lat” swoim babciom i dziadkom. Przygotowały też laurki w postaci kolorowych serduszek. Po występach goście mieli okazję zwiedzić przedszkole. Radości nie było końca.

Przedszkole - Dzień babci i dziadka.jpeg


Kubusiowy konkurs

Publiczne Przedszkole w Domaszowicach przystąpiło do programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowanego przez markę Kubuś.

Zajęcia dotyczą tematów ekologii i przyrody. Przedszkolaki przyswajają wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania się, właściwego trybu życia, dbania o czyste powietrze oraz umiejętnego korzystania z dóbr natury. Dzieci otrzymały książeczki edukacyjne z grami i zabawami. Bawiąc się wspólnie z rodzicami poznają otaczającą ich rzeczywistość. Dzieci biorące udział w programie zostają wcielone do grona Kubusiowych Przyjaciół Natury.


Już ferie

Dzieci już wypoczywają, ale zanim to nastąpiło w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach przeprowadzono pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Przedszkolaki sporo już wiedzą o zasadach bezpiecznej zabawy, ale takiej wiedzy nigdy dość. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może się przydać i uratować zdrowie, a nawet życie dziecka.