Zawiadomienie o zwołaniu II Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 04 grudnia 2018 roku o godz. 13                              Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: wtorek, 11-12-2018
Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Zespół Ludowy Tęcza

Kierownik zespołu - Marek Matysik

Zespół "Tęcza" jest amatorskim zespołem ludowym ze Strzelec. Powstał w 1993r. z inicjatywy ówczesnego księdza proboszcza - Tadeusza Rusnaka. Patronat nad zespołem sprawuje Urząd Gminy w Domaszowicach. Kierownikiem zespołu jest Marek Matysik - na co dzień nauczyciel muzyki. Przy akompaniamencie akordeonu "Tęcza" wykonuje przede wszystkim pieśni niemieckie, lwowskie oraz regionalne Śląska Opolskiego.
Zespół niejednokrotnie uczestniczył w występach folklorystycznych i ludowych, przeglądach pieśni patriotycznych oraz festiwalach na terenie gminy, powiatu i województwa opolskiego.

IMG_5473.jpeg

Najważniejsze daty:

-  1996r. - wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej "WIATRAKI '96" w Kędzierzynie-Koźlu,
- 1996r. - wyjazd na tygodniowy występ do Górnej Bawarii w Niemczech - Kurort Obing, gdzie zespół wziął udział w licznych festynach i występach dla publiczności bawarskiej
-  1996r. - II miejsce w I Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Pogorzeli, gmina Olszanka
-  1998r. - wyróżnienie w "WIATRAKACH '98"
- 2000r. - wyróżnienie dla kierownika zespołu na Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" w Pogorzeli