W Urzędzie Gminy Domaszowice pok. nr 10 przyjmowane są wnioski dotyczące suszy w uprawach rolnych          Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw          NASZA GMINA Informator Samorządowy Gminy Domaszowice - nr 1 2019 wyd I-III        Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy         Gospodarka odpadami komunalnymi (zaktualizowano Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku)

Dziś jest: poniedziałek, 19-08-2019
Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Zespół Ludowy Tęcza

Kierownik zespołu - Marek Matysik

Zespół "Tęcza" jest amatorskim zespołem ludowym ze Strzelec. Powstał w 1993r. z inicjatywy ówczesnego księdza proboszcza - Tadeusza Rusnaka. Patronat nad zespołem sprawuje Urząd Gminy w Domaszowicach. Kierownikiem zespołu jest Marek Matysik - na co dzień nauczyciel muzyki. Przy akompaniamencie akordeonu "Tęcza" wykonuje przede wszystkim pieśni niemieckie, lwowskie oraz regionalne Śląska Opolskiego.
Zespół niejednokrotnie uczestniczył w występach folklorystycznych i ludowych, przeglądach pieśni patriotycznych oraz festiwalach na terenie gminy, powiatu i województwa opolskiego.

IMG_5473.jpeg

Najważniejsze daty:

-  1996r. - wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej "WIATRAKI '96" w Kędzierzynie-Koźlu,
- 1996r. - wyjazd na tygodniowy występ do Górnej Bawarii w Niemczech - Kurort Obing, gdzie zespół wziął udział w licznych festynach i występach dla publiczności bawarskiej
-  1996r. - II miejsce w I Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Pogorzeli, gmina Olszanka
-  1998r. - wyróżnienie w "WIATRAKACH '98"
- 2000r. - wyróżnienie dla kierownika zespołu na Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" w Pogorzeli