W Urzędzie Gminy Domaszowice pok. nr 10 przyjmowane są wnioski dotyczące suszy w uprawach rolnych          Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw          NASZA GMINA Informator Samorządowy Gminy Domaszowice - nr 1 2019 wyd I-III        Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy         Gospodarka odpadami komunalnymi (zaktualizowano Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku)

Dziś jest: poniedziałek, 19-08-2019
Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM III/2014

Dzień Kobiet

Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej w Polkowskiem uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie i przedszkolaki przygotowali bogaty program artystyczny. Były piosenki i wiersze o kobietach i dla kobiet. Uczniowie klasy IV i V wystawili inscenizację pt. „Zakochani”, przygotowaną na zajęciach w ramach projektu unijnego „Fascynujący świat nauki i technologii”.

tn_WIESCI Z SP W POLKOWSKIEM - dzień kobiet.jpegSami napisali scenariusz, wykonali dekorację i rekwizyty. W uroczystości uczestniczyły panie emerytki, pracownice naszej szkoły, mamy, babcie, dziewczynki oraz chłopcy i panowie, którzy obdarowali kobiety prezentami i kwiatami. Po części artystycznej panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Mirosława Mentek

Wiosna

W dniu 21. marca, powszechnie kojarzonemu z dniem wagarowicza, w Szkole Podstawowej w Polkowskiem zamiast tradycyjnych zajęć lekcyjnych dzieci uczestniczyły w licznych konkursach. Jednym z nich był konkurs plastyczny pod hasłem „Chrońmy wodę”.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie recytatorskim i muzycznym, w których przeważała tematyka wiosenna i promocja zdrowego stylu życia.

Kolejny konkurs to „Mistrz ortografii”, w którym dzieci brały udział równie chętnie jak w pozostałych.

Zostało powołane jedno jury, do oceny uczestników wszystkich konkursów, które wyłoniło i nagrodziło zwycięzców.

W czasie między konkursami, uczniowie klas IV-V mieli okazję popisać się nabytymi umiejętnościami aktorskimi, które zdobyli podczas realizacji projektu unijnego „Fascynujący świat nauki i technologii”. Wystawili przedstawienie pod tytułem „Wiosna i spółka”.

Lidia Brus