Zawiadomienie o zwołaniu III Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13.00                             INFORMACJA! W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Domaszowice będzie nieczynny! Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: sobota, 15-12-2018
Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Nowinki z przedszkola w Domaszowicach

Andrzejki

Dnia 29 listopada 2011 r. w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach tradycyjnie jak co roku obchodzono Andrzejki. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje ludowe, zostały zapoznane z wróżbami i legendami dotyczącymi tego dnia. Były wróżby ze spodeczkami, łódeczkami na wodzie, serduszkami, bucikami i wiele innych. Po andrzejkowych wróżbach dzieci bawiły się i tańczyły przy muzyce. Czerpały radość ze wspólnej zabawy.

***

Wizyta Mikołaja

Dnia 6 grudnia br. do przedszkola przybył Mikołaj, który podarował dzieciom worek ze słodkimi prezentami. Odbyły się wspólne zabawy w kole wraz z Mikołajem, Śnieżynkami i Aniołkami.

tn_WIZYTA MIKOŁAJA.jpeg

Dzieci wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce. O dzieciach nie zapomniał także Wójt Gminy - Zenon Kotarski, który obdarował dzieci pysznymi cukierkami.

***

Zajęcia z rodzicami

Dnia 9 grudnia 2011 r. w grupie „średniaków” zorganizowane zostały zajęcia otwarte, w których rodzice brali czynny udział.

tn_ZAJĘCIA Z RODZICAMI.jpeg

Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali ozdoby świąteczne, którymi udekorowana została sala. Rodzice, jak i dzieci byli bardzo zadowoleni i wdzięczni za miło i pożytecznie spędzony wspólnie czas.

Elżbieta Lubojańska

***

Wigilia

Dzień 16 grudnia 2011 r. w przedszkolu w Domaszowicach był dniem szczególnym i radosnym. Dzieci i pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście zasiedli do wspólnego posiłku. Swoją obecnością zaszczycił ksiądz Tadeusz Strugała i przedstawiciele Rady Rodziców. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne tj. barszcz z uszkami, rybę oraz pyszne pierogi z kapustą i grzybami.

tn_WIGILIA.jpeg

Przed zajęciem miejsc przy stole, pani Dyrektor złożyła dzieciom, pracownikom oraz zaproszonym gościom życzenia. Następnie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się opłatkiem.