Zawiadomienie o zwołaniu II Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 04 grudnia 2018 roku o godz. 13                              Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: środa, 12-12-2018
Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

III BIESIADA RYCERSKA W SIEMYSŁOWIE

W dniach 23 – 24 sierpnia w Siemysłowie w parku wiejskim odbyła się III Biesiada Rycerska organizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Siemysłów przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Siemysłowie.

tn_IMG_2934.jpeg

Drużyna Wojów Ślężańskich KRUK odtworzyła dawny obóz rycerski. W trakcie trwania uroczystości zaprezentowali charakterystyczne stroje, odbyły się pokazy walk rycerskich. Przez cały czas trwania festynu można było spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, dzieci mogły też pojeździć konno.

tn_IMG_2943.jpeg

Największą  atrakcją dla uczestników biesiady był konkurs „Zabij smoka”, którego zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci gry planszowej i pluszowego smoka.

tn_IMG_2944.jpeg

Poza tym dzieci zabawiał klaun Kacperek. Bogata oferta gastronomiczna chyba każdemu przypadła do gustu.

tn_IMG_2963.jpeg

Dziękujemy za pomoc i wsparcie finansowe w organizacji imprezy oraz przybycie na III Biesiadę Rycerską: Wójtowi Gminy – Zenonowi Kotarskiemu, Sekretarz Gminy – Alicji Piaseckiej, Prezesowi P.P.H. „Ferma – Pol” w Zalesiu – Krzysztofowi Gołębiowskiemu. Za wsparcie finansowe dziękujemy także Bankowi Spółdzielczemu w Namysłowie.

tn_IMG_2978.jpeg

Ze swojej strony pragnę podziękować również wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej Biesiady.

Prezes Stowarzyszenia

Na Rzecz Rozwoju Wsi Siemysłów

Franciszek Bartczyszyn